Wspieraj Marsz dla Życia i Rodziny
nawet nie chodzi o uczucia, ale o ludzi
Pilna sprawa, zapraszam Cię do wzięcia udziału w nowej akcji przeciwko promocji satanizmu w Łodzi. W najbliższy piątek (03.10.2014 r.) odbędzie się w Łodzi koncert zespołu Behemoth. Wydarzenie będzie miało miejsce od godz. 18:30 w klubie Wytwórnia, ul. Łąkowa 29. Zorganizowanie pokojowego protestu przeciw temu wydarzeniu ogłosili przedstawiciele Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Zapowiedzieli przyjazd z Warszawy, jednocześnie zwracając się do mieszkańców Łodzi o wsparcie. Od godziny 17:30 planowana jest modlitwa przed klubem. Zachęcam wszystkich, którzy nie wyrażają zgody na promocję satanizmu w Łodzi, do przybycia i wsparcia manifestacji.

Zachęcamy również do przesłania protestu mailem do firm i instytucji związanych z Wytwórnią.

Poświęć 3 minuty i przyłącz się do naszej akcji.

1. Złóż skargę do Pani Prezes Wytwórni (studio@toyastudios.pl) korzystając z załączonego wzoru.

2. Wyślij e-mail do Partnerów Wytwórni z prośbą o interwencję na adresy podane poniżej: e-mail wyślij do wiadomości Fundacja Życie (fundacja@zycie.lodz.pl). Możesz skorzystać z przykładowego listu, jeżeli się z nim zgadzasz. Samodzielnie wybierz tytuł e-maila.

Pozdrawiam,

Michał Owczarski
Fundacja Życie

W Z Ó R

Pani Mariola Wojtysiak,
Prezes Klubu Wytwórnia
90-554 Łódź, ul. Łąkowa 29
studio@toyastudios.plSzanowna Pani Prezes,

Stanowczo protestujemy przeciwko udostępnieniu przez Państwa sali na koncert zespołu Behemoth, który ma odbyć się w ramach trasy promującej płytę „The Satanist”. Odczytujemy to jako włączenie się Państwa w kampanię promocji satanizmu w Polsce.

Lider zespołu Adam „Nergal” Darski znany jest ze skandalicznego zachowania podczas występów. Istnieją poważne powody, by przypuszczać, że również tym razem zachowa się w sposób bluźnierczy i obsceniczny.

Koncerty Behemotha są znane z demonicznej atmosfery i bluźnierczego przekazu. „Normą” jest darcie Biblii przez lidera zespołu, picie przez niego „krwi” z kielicha mszalnego etc. Teksty utworów zespołu szydzą z wartości chrześcijańskich, zachęcają do oddawania czci szatanowi, ale przede wszystkim są pochwałą mordów, nawołują do przemocy i nienawiści:

„Chwała mordercom Wojciecha”
„dzisiaj ścinamy głowę Watykanu”
„my jesteśmy (…) waszym piekłem, naszym ukojeniem”
„chrześcijanie do lwów”
„przybywa Lucyfer / Jedzie na skrzydłach wiatru / Otwiera bramy starożytnych miast / Doprowadza nas do wiecznej rozkoszy”
„Głosie aeonu / Aniele Diabelski / Módl się za nami Lucyferze”.

http://wpolityce.pl/polityka/118024-chwala-mordercom-wojciecha-chrzescijanie-do-lwow-stalem-sie-mieczem-szatana-to-przeslanie-nowej-gwiazdy-tvp
https://www.youtube.com/watch?v=Nrvv0HRKgqg - Nergal drze Biblię
http://www.pudelek.pl/artykul/34282/nergal_pije_krew_z_mszalnego_kielicha/5/

Powyższe deklaracje to fragmenty utworów zespołu, który zdecydowaliście się Państwo gościć w zarządzanym przez Was Klubie. Nie interesuje nas i nie zamierzamy oceniać, czy Adam „Nergal” Darski jest satanistą, czy też „jasełkowym diabełkiem” – istotne jest, że setki młodych ludzi, które wezmą udział w koncercie Behemotha, zostaną wystawione na kontakt ze złem, brzydotą, bluźnierstwem i profanacją. Zostaną poddane promocji satanizmu – skrajnie nihilistycznej ideologii, niebezpiecznej społecznie i duchowo.
Apelujemy o niewłączanie się w promocję satanizmu w Polsce. Jedynym satysfakcjonującym rozwiązaniem jest natychmiastowe odwołanie koncertu. Nasz apel kierujemy do Państwa, jak również do wszystkich Państwa Partnerów: do rektora Uniwersytetu Łódzkiego, do dyrekcji Łódzkiego Domu Kultury, Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Teatru Nowego, Muzeum Miasta Łodzi, Teatru Muzycznego, a także do zarządów pozostałych firm i instytucji oraz do mediów.


Partnerzy WYTWÓRNI:

Łódzki Dom Kultury
p.o. Dyrektora - Jacek Sokalski
ldk@ldk.lodz.pl

Uniwersytet Łódzki
Prof. zw. dr hab. Włodzimierz Nykiel - Rektor UŁ
rektoratul@uni.lodz.pl

Empik
obsluga.klienta@empik.com

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Zdzisław Jaskuła - dyrektor teatru
sekretariat@nowy.pl

Kino Charlie
charlie@kinosfera.pl


Muzeum Miasta Łodzi
Małgorzata Laurentowicz – Granas - dyrektor
muzeum@muzeum-lodz.pl

Restauracja Le Jardin
restauracja@ljrest.pl

Tracz Centrum Ogrodnicze
biuro@tracz.pl

Restauracja Polska
restauracja_polska@op.pl

Cinema City
lodz@cinema-city.pl

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Marcin Oko- dyrektor
m.oko@muzeumwlokiennictwa.pl
sekretariat@muzeumwlokiennictwa.pl

COEN DAY SPA
marketing@coen.pl

Lawendowe Termy
recepcja@lawendowetermy.pl

Teatr Muzyczny w Łodzi
Grażyna Posmykiewicz - dyrektor
info@teatr-muzyczny.lodz.pl

Halo Łódź
redakcja@halolodz.pl

Centrum Informacji Turystycznej
cit@cit.lodz.pl