Wspieraj Marsz dla Życia i Rodziny
Marsz dla Życia i Rodziny
Drodzy!

Za kila tygodni, 31 maja, ulicami Łodzi przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. To już piąty Marsz w naszym mieście! Głównym organizatorem Marszów jest Fundacja Życie, ale to Wy decydujecie
o tym, że taka impreza ma sens i od Was, od Waszego zaangażowania zależy, jak Marsz wygląda. Za wszystkie dotychczasowe działania, za wsparcie logistyczne i finansowe, ale także za zaufanie – serdecznie Wam dziękuję!

Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w Marszu. W tym roku rozpoczynamy o godz. 11.00 (o 10.00 dla chętnych Msza Św.) na ul. Sienkiewicza 60, przed kościołem oo. Jezuitów. Jaką dokładnie trasę wybierzemy to się jeszcze okaże, w zależności od przepustowości remontowanych ulic. Na pewno jednak Marsz zakończy się przed Halą MOSiR przy ul. Skorupki 21, gdzie wszyscy uczestnicy zaproszeni są na miejski Piknik organizowany przez Miasto Łódź z okazji Dnia dziecka. Tak! W tym roku Miasto daje nam zielone światło dla połączenia Marszu Rodzin i wszystkich Przyjaciół Życia z działaniami magistratu. To wyraźny (i niejedyny!) znak, że nasze działania promujące rodzinę i domagające się inwestowania w łódzkie rodziny zaczynają przebijać się przez pancerz niechęci i lekceważenia, latami budowany przez niewielką, ale jakże krzykliwą grupkę „tęczowych” pseudoliberałów. Dla osiągnięcia właściwych efektów musimy jeszcze wiele pracować, ale dziś wiemy już, że przywrócenie rodzinie należnego jej miejsca w społeczeństwie i dobra polityka prorodzinna miasta są możliwe. Wobec nieśmiałej jeszcze, ale jakże wymownej zgody urzędników na faktyczną promocję rodzin i ludzkiego życia w ogóle, szczególnie zależy nam na wyraźnym, spektakularnym pokazaniu, że jest nas bardzo, bardzo wielu, że jesteśmy zorganizowaną większością tego miasta. To bardzo ważne, aby rodziny i wszyscy manifestujący szacunek dla ludzkiego życia okazywali się liczną, odważną grupą, świadomą swojej siły, swojego społecznego znaczenia i swoich praw. Oczywiście nie wszyscy mieszkańcy miasta wezmą udział w Marszu. Tym bardziej my, jako uczestnicy Marszu, powinniśmy wyróżniać się podczas jego trwania i podczas pikniku.

Drodzy, proszę Was, abyście pilnie rozważyli możliwość współuczestniczenia w finansowaniu Marszu dla Życia i Rodziny. Wszelkie niezbędne działania administracyjne i logistyczne finansujemy do tej pory z własnych środków, nie mamy wsparcia finansowego ani z Urzędu Miasta, ani z Kurii. Aby uzyskać zamierzony efekt radosnej manifestacji potrzebujemy opłacić obsługę nagłośnienia i orkiestrę, która podobnie jak w latach poprzednich, przejdzie na czele Marszu, zakupić kolorowe balony z logo Marszu oraz marszowe wiatraczki, które w ubiegłym roku sprawiły chyba największą radość dzieciom. Musimy także opłacić koszt transparentów i dystrybucji plakatów, które chcemy rozesłać do szkół i przedszkoli. Łączny koszt tych działań to ok. 5 000 złotych. Szukamy zatem ok. 150 osób, które przekazując 30 złotych zechcą współfinansować tegoroczną promocję wartości życia i tradycyjnej rodziny.

Fundacja Życie, ul. Piotrkowska 67, 90-422 Łódź
mBank 85 1140 2017 0000 4902 1300 4925

Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję! Jestem przekonany i głęboko wierzę, że razem możemy uczynić nasze miasto miejscem naprawdę przyjaznym rodzinom, miejscem godnego życia wszystkich ludzi!
Michał Owczarski
Prezes Zarządu Fundacji Życie