Wspieraj Marsz dla Życia i Rodziny
http://www.marsz.org/lodz.html
MARSZ dla Życia i Rodziny 2013
Rodzina receptą na kryzys.

WESPRZYJ MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY!
POTRZEBUJEMY 15.000 ZŁ NA ZORGANIZOWANIE PIKNIKU RODZINNEGO W MAJU
FUNDACJA ŻYCIE
UL. PIOTRKOWSKA 67
90-422 ŁÓDŹ
MULTIBANK 85 1140 2017 0000 4902 1300 4925

Mamy hasło tegorocznych Marszów! „Kierunek: RODZINA”

16 lutego 2013 roku odbyło się w Warszawie ogólnopolskie spotkanie lokalnych liderów ruchów marszowych, w których wzięliśmy udział. Spotkaliśmy na zebraniu ludzi pełnych energii i wiary, ludzi czynu i działania. Werwy i chęci do pracy dodali uczestnikom zaproszeni goście: redaktor tygodnika „W Sieci” oraz portalu WPolityce.pl - Jacek Karnowski, dr. Krzysztof Górski (Radio Warszawa), którzy mówili o roli mediów, sposobach przekazu informacji etc. rozważając gdzie rysuje się cienka granica między informacją a propagandą. Wysłuchaliśmy również referatu Jacka Sapy, Dyrektora Centrum Życia i Rodziny.

Marsze odbędą się w 85 miastach Polski już niebawem, bo w Dzień Matki, 26 maja. Jak zdradził Jarosław Kniołek, koordynator wydarzenia, można liczyć na zwiększenie liczby miast nawet do stu! Cały czas bowiem nadchodzą nowe zgłoszenia. Dynamiczny rozwój akcji, która obejmuje miasta całego kraju cieszy nas, jako organizatorów tego wydarzenia w Łodzi.
Wspólnie wybrane w Warszawie nowe hasło dla tegorocznych marszów to: „Kierunek: RODZINA”. Dlaczego takie? Otóż obok afirmacji rodziny i podkreślenia niezaprzeczalnej wartości, jaką ona ma, rodziny, z której czerpią siłę małżonkowie, w której wychowują się szczęśliwe dzieci należy spojrzeć na szerzej. Pogłębiający się kryzys ekonomiczny i goniący go kryzys demograficzny nie napawają optymizmem i prowokują pytania o przyszłość Polski.
Uczestnicząc w Marszu mówimy jasno, że chcemy chronić rodzinę – ta inicjatywa społeczna ma poruszyć decydentów i zatroskanych o elektorat polityków. Możemy zmieniać oblicze Polski i powinniśmy korzystać z prawa zajmowania stanowiska. Na warszawskim spotkaniu Ireneusz Jabłoński, ekonomista, członek rady programowej Kongresu Polskiej Rodziny wskazywał jakie działania powinno się podjąć by funkcjonowała w Polsce prawdziwa „polityka prorodzinna”.


Marsze w Polsce