Wspieraj Marsz dla Życia i Rodziny
Dość poniżania rodzin! Apel w sprawie zmiany formy debaty na temat wielodzietności
Łódzkie środowiska prorodzinne protestują przeciwko skandalicznym wypowiedziom polityków na temat wielodzietności

Dość poniżania rodzin!

„Albo te 500 zł nie zadziała, albo z powodu 500 zł urodzi się dziecko. To w jakiej rodzinie te dzieci się urodzą? W rodzinach meneli, którzy dla 500 zł produkują dziecko. To zaśmieci naród polski, zaśmieci śmieciem ludzkim. Ludźmi, którzy płodzą dzieci dla pieniędzy.”
Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN

„Szósta sura Koranu mówi, że każdy muzułmanin może mieć cztery żony, o ile go na to stać. Jeżeli więc ktoś chce mieć czworo dzieci, to powinno być go na to stać. (….) Ja se zrobię [dziecko], a potem, kurcze blade, co? Niech państwo wychowa. (…) Jeżeli ktoś ma dwójkę dzieci i zachrzania w pocie czoła, żeby wychować tę dwójkę, a ktoś ma trójkę dzieci i se leży, i uważa, że państwo powinno mu wychować dzieci… Nie ma z nieba manny.”
Władysław Skwarka, radny Rady Miejskiej w Łodzi, SLD

To dwie skandaliczne wypowiedzi polityków, które w ostatnim czasie obiegły opinię publiczną. Jako przedstawiciele łódzkich środowisk prorodzinnych wyrażamy oburzenie i stanowczo protestujemy przeciwko takiej formie debaty publicznej na temat wielodzietności w Polsce. W tym celu wystosowaliśmy apel do partii KORWiN i SLD oraz do Rzecznika Praw Dziecka. Na początek podpisało go już kilkaset osób.

Apel można znaleźć na stronie:
http://www.citizengo.org/pl/sy/30816-apel-o-zmiane-formy-debaty-na-temat-wielodzietnosci